Nabídka našich služeb

» Veškerá základní i specializovaná ošetření, vakcinace, čipování vč. pasů, seškraby, barvené preparáty (quick sada), kultivace dermatofytů (DTM agar), snap test Borrelia, FIP, parvo.
» Biochemická vyšetření.
» Provádíme operace měkkých tkání (s výjimkou hrudních operací), ortopedie – zlomeniny kostí a vazy (s výjimkou páteře), kastrace psů, fen, koček, kocourů, fretek, králíků aj.
» Operujeme nádory vnitřní i vnější (s výjimkou vnitřní části lebky), operace víček, análních žláz, čištění zubů, odstraňování persistentních a problematických zubů.
» Prodej léčiv pro hospodářská zvířata.

Vakcinace

Vakcinace štěňat

Na naší klinice očkujeme vakcínou Biocan od české firmy

6. - 9. týden Puppy
9. - 12. týden DHPPi (+L)
12. - 15. týden DHPPi (+L)
od 3. - 6. měsíce R

Hlavním zdrojem protilátek pro štěňata je mlezivo přijaté do matky v prvních 24 hodinách života. Tyto protilátky udržují v krvi mláděte vysokou hladinu přibližně do 6. týdne věku a poté postupně klesají. Proto je vhodné začít s vakcinací po 6. týdnu. Aby došlo k vytvoření dostatečné hladiny protilátek, je potřeba u štěňat aplikovat vakcínu opakovaně v intervalu 3-4 týdnů.

Vakcinace proti vzteklině se provádí od 3 měsíců věku, buď při posledním očkování spolu s ostatními chorobami, anebo samostatně minimálně 3 týdny od předchozí vakcinace. Zákon udává majiteli povinnost naočkovat psa proti vzteklině do 6 měsíců stáří.

Vakcinace dospělých psů

U dospělých psů se provádí vakcinace celoživotně 1x ročně. Výjimkou je vakcína proti vzteklině, kterou je možno revakcinovat jednou za 1 až 3 roky podle návodu výrobce. U nás používaná vakcína Biocan R se aplikuje 1x za dva roky.

Vakcinace koťat

8. - 9. týden 1. vakcinace – PCH
11. - 12. týden Revakcinace – PCH, (R)

Přeočkování celoživotně 1x ročně.

Důležité je také myslet na pravidelné odčervení. Před prvním očkováním by štěně mělo být již odčerveno a dále pak každý měsíc do věku 6-ti měsíců. Poté každé 3-4 měsíce preventivně a při podezření na začervení (nález parazitů v trusu) se podávají dvě dávky po 10-14 dnech.

Vakcíny Biocan a jejich užití:

vakcína užití
Puppy psinka
parvoviroza
DHPPi psinka
infekční hepatitida
laryngotracheitida
parvoviroza
parainfluenza
L leptospiroza
R vzteklina