Redukční program na míru

Obezita je problém, který se už dávno netýká jen lidí. Ale zatímco lidé si svou nadváhu a s ní spojená zdravotní rizika uvědomují a snaží se ji řešit, k problémům svých zvířecích společníků jsou často slepí. Z nevědomosti, z pohodlnosti, z lhostejnosti, ale nejčastěji je to projevem nesprávného pojetí lásky ke svému zvířátku – vždyť je tak těžké mu odepřít pamlsek, o který loudí… jenže takový majitel nechtěně každým pamlskem svému mazlíčkovi vlastně ubližuje!

Majitelé zvířat často nejsou schopni posoudit zdravou hmotnost svých svěřenců a obvykle si také neuvědomují vážné dopady obezity na jejich zdraví, kvalitu a dokonce i na délku jejich života. Na upozornění o tomto problému jejich mazlíčka často reagují rozhořčeně a zásadně jej popírají. Jestliže si ale připustí, že příčinou zdravotních problémů, a často i velmi závažných, s nimiž navštěvují veterinární ordinace, je obezita, mohou svému zvířátku ve spolupráci s veterinářem změnit život k lepšímu….

A jak vám v tom můžeme pomoci?

Veterinář objektivně posoudí hmotnost a kondici vašeho zvířátka a sestaví mu individuální redukční program:

» Zváží je, a porovná výsledek se standardem pro dané plemeno. Protože je ale každý jedinec trochu jiný, ke stanovení množství tělesného tuku, což je pro sestavení plánu hubnutí zásadní ukazatel, slouží tabulka s obrázky a popisem, jak zvíře vypadá při různém množství tuku v těle – takzvaném indexu tělesného tuku.
» Tyto údaje vloží do tabulky, která mu vypočte, jaká je ideální hmotnost daného jedince.
» S přihlédnutím ke zdravotnímu stavu a pohybové aktivitě zvířátka stanoví krmnou dávku, která zaručí postupný zdravý úbytek hmotnosti.
» Vytvoří graf, který znázorní postupný úbytek hmotnosti.
» Při kontrolní návštěvě v ordinaci zvířátko převáží, a porovná aktuální hmotnost s údaji v grafu. Pokud se průběh redukce hmotnosti odchyluje od očekávaného, posoudí společně s majitelem, co by mohlo být příčinou a případně upraví krmnou dávku.

Po dosažení cílové hmotnosti poradí, jak dále zvířátko krmit, aby si udrželo zdravou hmotnost.

Celý program je vypracován ve spolupráci s firmou Hill`s, a jen používání jejich krmiv je zárukou, že bude fungovat.

Krmiva Hill`s jdou nad rámec tradičních krmiv určených k regulaci hmotnosti, jejichž cílem je snížit kalorický přísun a zároveň docílit pocitu sytosti.
Diety Hill`s dokážou nastartovat metabolismus zvířat – pomocí účinných přírodních látek zvýší metabolickou aktivitu buněk a tak je donutí spalovat tuk. Nutriční vyváženost krmiva, obsah složek, napomáhajících zmírnit zdravotní obtíže léčených jedinců, a chutnost krmiva jsou samozřejmostí.

Dietu, kterou vám veterinář pro vašeho miláčka doporučí, můžete kromě ordinace zakoupit také prostřednictvím našeho e-shopu. Naše ceny za tato krmiva jsou mezi nejnižšími na internetu a navíc vám při opakovaných nákupech v rámci věrnostního programu Pet Slimmer dáme slevu 25%.
Dalším benefitem krmiv Hill`s je Garance 100%ní spokojenosti – pokud náhodou krmivo vašemu zvířátku nechutná, můžete jej vrátit a budou vám vráceny peníze.

V případě zájmu o sestavení redukčního programu na míru se objednávejte do našich ordinací zde.